Company Logo
.

Facebook

Tabuľka

Druzstvo
Body
1
Slovan E
Slovan E 31
2
Cífer
Cífer 24
3
TŠŠ Sereď
TŠŠ Sereď 22
4
Osuské B
Osuské B 19
5
Senec
Senec 19
6
Slovan D
Slovan D 18
7
Modra B
Modra B 15
8
Piešťany
Piešťany 15
9
Skalica
Skalica 13
10
Krasňany
Krasňany 11
11
Gbely
Gbely 5
12
Doprastav  B
Doprastav B 1
2700chess.com for more details and full list

Staňte sa členom

Baví Vás šach?
Záujemcovia o členstvo v našom šachovom klube sa môžu kontaktovať: t.č: 0905/418 689, e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo osobne každý piatok od 19,00 hod. v Seredi, v Dome kultúry, Školská č. 1 (vchod od tržnice). Radi privítame každého záujemcu. 

Predpoveď počasia

História klubu

     V r. 1978 založil p. Bohuš Okoličáni prvý šachový klub v našom meste. Vtedajší riaditeľ DK (Domu  kultúry) p. Michal Valušek, mu uvoľnil v DK hraciu miestnosť a v našom meste sa začal hrať organizovaný  šach. O rok neskôr p. Okoličáni prihlásil šachové mužstvo do okresného preboru okresu Galanta. Mužstvo  hralo ako oddiel TJ Slavoj Sereď.       

     V roku 2000 pozval vtedajší primátor mesta Mgr. V. Vranovič, bývalého šachistu Komárna a funkcionára  Krajského šachového zväzu - p. Ondreja Beleša a požiadal ho, aby v našom meste vytvoril a viedol šachový  krúžok pre mladých i starších. Riaditeľ DK v Seredi p. J. Valábek poskytol pre šachistov primerané miesto v  kine NOVA a v S-klube. Pán O. Beleš sa dohodol s primátorom, že bude každoročne organizovať Vianočný  blickový turnaj o Pohár primátora Mesta Sereď. Prvý ročník tohto turnaja zorganizoval p. Beleš hneď v roku  2000 medzi vianočnými sviatkami. Zúčastnilo sa ho 24 šachistov. Bolo medzi nimi i 6 aktívnych šachistov 2.  ligy zo Šale, Šurian a Nitry. Uvedené turnaje organizoval p. Beleš, kým sa šachový klub neodsťahoval do  Šintavy.      Rok po založení šachového klubu, p. Beleš prihlásil šachové družstvo do súťaže riadenej SŠZ. Podarilo  sa mu, aby družstvo bolo zaradené do 4. šachovej ligy skupiny juh, kde hrá doteraz. Prvé 4 roky účinkovalo  šachové družstvo pod názvom Nova Sereď. Pre rozpory o podporu odišlo do Šintavy, kde hralo pod názvom  ŠK Šintava. Družstvo viedol p. F. Líška, ktorý bol zo Šintavy. Keď zomrel, v družstve nezostal ani jeden  šachista zo Šintavy a vrátilo sa účinkovať spät do Serede.   

     Od sezóny 2007-2008 hráva pod názvom Mestský šachový klub Sereď. Počas posledných 12 sezón   učinkovania v 4. šachovej lige naše družstvo 3x obsadilo 2. miesto, 2x obsadilo 3. miesto, 2x 4. miesto, 2x 5.  miesto, 2x 6. miesto  a 1x 7. miesto z 12 účastníkov. Vzhľadom na finančné podmienky, družstvo ani nemôže postúpiť do vyššej súťaže a uspokojilo sa s podmienkami, ktoré má v meste vytvorené.